Poprawny CSS!








Powiat Wałecki

Kultura i sztuka w Powiecie Wałeckim


Portal prezentuje artystów i twórców z Gmin:
Człopa, Mirosławiec, Tuczno i Wałcz, został przygotowanyw ramach projektu dofinansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 – 2013. Instytucją Zarządzająca PROW 2007 – 2013
jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.




Bodar to jeden z mieszkańców Powiatu Wałeckiego.
Powiat Wałecki

Jest polskim artystą - producentem programów estradowych. To kompozytor muzyki, a także jej aranżer, autor tekstów piosenek i ich wykonawca, poeta, satyryk i rysownik.
Prezentuje w estradzie różną własną twórczość, którą można usłyszeć zarówno podczas koncertów w Polsce jaki i za granicą oraz w różnych stacjach radiowych i telewizyjnych.
Artysta zaczął tworzyć już jako młody chłopak. Początkowo pisał wiersze ukazując w nich między innymi piękno Polski, której urokami od zawsze jest zachwycony. Szybko zainteresowała go jednak muzyka i instrumenty, w tym głównie gitara. Niestety na pierwszą nie miał pieniędzy, ale zafascynował się gitarą do tego stopnia, że postanowił zrobić ją sobie sam.
W wieku 14 lat otrzymał prawdziwą gitarę i rozpoczął właściwą naukę gry na niej. Szybko stało się to jego niesamowitą pasją. Gdy osiągnął właściwy poziom gry na gitarze, zaczął pisać własne teksty piosenek i komponować do nich muzykę.
Następnie dość szybko koncertował w polskiej estradzie jako muzyk i piosenkarz. Uzyskując uprawnienie zawodowe związał się ze sztuką na stałe. Koncertował zarówno jako solista oraz z zespołami. Prowadził również kilka swoich zespołów artystycznych.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Potem na długo związał się zawodowo z północną ziemią wielkopolską, gdzie przez lata tworzył w tamtym regionie - polską kulturę.
Obecnie Bodar koncertuje zarówno z zespołami jak i sam wykonując całą gamę własnych programów estradowych.
Koncertuje między innymi z przepiękną i przepełnioną wartościami, autorską muzyką patriotyczną, poezją śpiewaną, urokliwymi pastorałkami, a także muzyką folk, reggae i blues.
Artysta w swojej twórczości posiada także i wykonuje pod nazwą Pieśni Nieba muzykę religijną, która jest poświęcona dla Jana Pawła II.
Od kilkunastu lat Bodar tworzy również dla i występuję ze znakomitym i bardzo znanym zespołem polskiej sceny country - Grupą Klakson.
Powiat Wałecki
Występuje również pod nazwą BODARO grając ze świetnymi muzykami muzykę popową połączoną z muzyką dance, szałowymi rytmami rock 'n' rolla, muzyką boogie i tanecznymi rytmami południowymi.
W swoich programach wrócił również do muzyki cygańskiej i koncertuje prezentując te świetne, oczywiście swojego autorstwa melodie cygańskie pod nazwą Cyganeria Bodara.
Po za wspomnianymi już programami możemy również usłyszeć jego muzykę o charakterze humorystycznym w szałowym, słowno - muzycznym programie kabaretowym pod nazwą Kabaret Bodaret.

Kontakt z artystą:

Manager - Adrian Zalewski
email: manager@bodar.pl
tel. +48 504535756

Strony internetowe artysty:
www.bodar.pl
www.grupaklakson.pl
www.kabaretbodaret.pl







Zapraszamy wszystkich artystów powiatu wałeckiego, zainteresowanych zamieszczeniem na stronie powiatu informacji na swój temat np.
  • krótkiego opisu twórczości
  • adresu strony internetowej
  • danych kontaktowych
  • fotografii itp.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt !

   promocja@powiatwalecki.pl