Poprawny CSS!








Powiat Wałecki

Oświata w powiecie






Lekcja europejska w Zespole Szkół nr 3 w Wałczu
Powiat Wałecki

Dnia 3 grudnia 2013 r. w ZS nr 3 odbyła się lekcja pn. "Kończę szkołę i co dalej ...?". Spotkanie skierowane było do uczniów technikum kończących edukację (klasy IV TFM i IV TPS), którzy wkrótce rozpoczną dorosłe życie.

Młodzież skorzystała z oferty edukacyjnej Sieci Informacyjnej Funduszy Europejskich (PIFE) koordynowanej przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Celem lekcji poprowadzonej przez pp. Małgorzatę Kucharską - Kazirod i Annę Dudź było przekazanie wiedzy na temat programów europejskich oraz pogłębienie informacji na temat Unii Europejskiej. Młodzi ludzie zapoznali się z:
  • możliwościami pozyskiwania dofinansowania na otwarcie własnej działalności gospodarczej,
  • pożyczek i innych form pomocy zwrotnej dla nowo tworzonych podmiotów gospodarczych,
  • szkoleń i studiów jako sposobu na zdobycie niezbędnych kwalifikacji na rynku pracy,
  • nowych szans wspierania biznesu w ramach programów operacyjnych nowej perspektywy finansowej na lata 2014 - 2020.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Zajęcia składały się z dwóch części: połowa lekcji zrealizowana została w formie wykładu z elementami prezentacji multimedialnej, natomiast druga część - interaktywnych konkursów i quizów.
Merytorycznie przygotowane konsultantki sieci PIFE w sposób praktyczny i aktywny przeprowadziły lekcję, wykorzystały materiały dydaktyczne, które później otrzymał każdy uczeń.

Renata Szalla



"Bądź świadomym rodzicem!"

W dniu 3 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół nr 3 w Wałczu w szkolnej auli odbyły się dwa spotkania profilaktyczno-edukacyjne pt. "Bądź świadomym rodzicem", w których uczestniczyła młodzież z 9 klas.

Celem szkolenia było pokazanie jak alkohol, narkotyki, papierosy wpływają na płód oraz jakie nieodwracalne uszkodzenia powstają w nienarodzonym jeszcze dziecku. Podczas prelekcji prowadząca - pani Agnieszka Jäger wyświetliła film, omówiła prezentację multimedialną oraz opisała trudności dziecka z FAS (FAS, ang. Fetal Alcohol Syndrome) w porównaniu do funkcjonowania dziecka zdrowego. Dzieci z FAS mogą urodzić się w każdej rodzinie, a jedynym powodem wystąpienia tego zaburzenia jest spożywanie nawet niewielkich dawek alkoholu przez kobietę w ciąży. Większość kobiet dowiaduje się o tym, że jest w ciąży, średnio w 12 tygodniu ciąży. Tymczasem serce dziecka zaczyna bić w 24 dniu ciąży, (to jest 4 tydzień ciąży), a w 40 dniu, (to jest 6 tydzień ciąży) funkcjonuje Centralny Układ Nerwowy! W tym okresie alkohol dla rozwoju zarodka jest bardzo niebezpieczny, ma negatywny wpływ na rozwój komórek nerwowych (neuronów) oraz ich migrację (przemieszczanie). Powoduje obumieranie neuronów.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Kobiety o tym nie wiedzą, stąd też konieczna jest profilaktyka w celu zapobiegania picia alkoholu przez kobiety w ciąży. Dzieci z FAS na ogół się nie wyróżniają, czasem zwraca uwagę ich nieco orientalna uroda, ale dopiero znajomość tematu sprawia, że je dostrzegamy. Na ogół są pogodne empatyczne i uprzejme, należą do grupy klasowych wesołków albo notorycznych "rozrabiaczy" i "przeszkadzaczy". Większość z nich jest słaba z przedmiotów ścisłych, ale potrafią pięknie opowiadać, rysować lub mają inne talenty. Dzieci z syndromem FAS są często mylnie zdiagnozowane jako dzieci z nadpobudliwością psychoruchową ADHD, co prowadzi do niewłaściwej terapii dziecka. Nierehabilitowane dzieci z FAS, jako ludzie dorośli są niezaradni społecznie i często powielają życie swoich rodziców. Młodzież ZS nr 3 wykazywała duże zainteresowanie tym problemem. Niektórzy uczniowie po skończonym spotkaniu podchodzili do prowadzącej i zadawali szczegółowe pytania. W spotkaniach na temat FAS powinno uczestniczyć jak najwięcej młodych ludzi, ponieważ zdecydowana większość z nich w przyszłości będzie rodzicami, a w Polsce rodzi się rocznie 300 000 dzieci (0,3% to 900 dzieci z FAS).

Joanna Włodarczyk-Załęska



Radosne Święto Niepodległości w Rolniku

Dnia 7 listopada 2013r. w ZS nr 4 RCKU odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.

W tym roku akademia ta przybrała nieco inny charakter. Wśród utworów poważnych mogliśmy również usłyszeć teksty kabaretowe i piosenki współczesne. Rafał Zaremba, Patryk Jęckowski, Łukasz Zupnik, Michał Jarosiński (wszyscy z klasy IV TI), Maciej Laszczyk (II TGa) i Mateusz Młynarczyk (III TI) wystąpili prezentując wiersze patriotyczne, które nie powinny być obce nam - Polakom. Wśród artystów zaprezentował swoje umiejętności debiutant, którym był Norbert Lewicki z klasy I TG. Wykonał on utwór raperski swojego autorstwa pt. "11 listopada". W wykonaniu pomogła mu Agata Krzyżaniak z tej samej klasy. Występ bardzo spodobał się publiczności, czego dowodem były gorące oklaski i "bisowe" wykonanie Norberta. Nie zabrakło też innych talentów wokalnych - Patryka Wendlada (IV GD), Barbary Szulganiuk (IV GD), Katarzyny Frąckowiak (II TH), Moniki Jackiewicz (II TE) i Pauliny Misztak (II TE). Mogliśmy również posłuchać utworów w świetnym wykonaniu zespołu szkolnego "The Rolnik Stones". Niewątpliwą atrakcją uroczystości był występ grona pedagogicznego, które zaśpiewało utwór pt. "Wojenko, wojenko".
W ten sposób wszyscy - uczniowie i nauczyciele ZS nr 4 podkreślili, że dzień 11 listopada jest świętem radosnym i powinniśmy cieszyć się z wolności, którą mamy!
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki






Obchody Narodowego Święta Niepodległości w ZS nr 3

Dnia 12.11.2013 r. odbył się w Zespole Szkół nr 3 uroczysty apel z okazji 95. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W tym roku apel miał szczególną, nowatorską oprawę. Oprócz tradycyjnych występów uczniów (deklamowali wiersze, przedstawili rys historyczny dotyczący wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości i zaśpiewali pieśni patriotyczne), została przedstawiona poruszająca prezentacja multimedialna przygotowana przez nauczyciela Dariusza Izbana w oparciu o projekt muzyczny rapera Łukasza Rostkowskiego pt.38-89 - zrozumieć Polskę. Apel odbył się w dwóch turach tak, aby wszyscy uczniowie szkoły mogli uczestniczyć w uroczystości. Uczniowie i nauczyciele byli pod wielkim wrażeniem, uznali apel i treści w nim przekazane za bardzo ważne dla kształtowania uczuć patriotycznych. Oprawę plastyczną i treści historyczne przygotowały nauczycielki Elżbieta Grzech i Jolanta Chojnacka.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki






Pierwsze sukcesy uczniów z Wałcza w VI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej

Znane są już wyniki pierwszego, szkolnego etapu VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 534 z prawie 7 tys. uczniów, którzy podjęli tegoroczne wyzwanie zmierzy się w etapie okręgowym. Jego zwycięzcy zawalczą o bezpłatne studia, staże, praktyki i cenne nagrody w marcowym finale, który odbędzie się w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki - Organizatora olimpiady.

Ponad pół tysiąca przyszłych logistyków z sukcesem pokonało pierwszy etap VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Awans do drugiego etapu wywalczyli ci, którzy najlepiej odpowiedzieli na 25 testowych pytań z zakresu podstaw logistyki oraz roli transportu i spedycji. Wśród nich znalazło się aż sześcioro reprezentantów Zespołu Szkół nr 2 w Wałczu: Katarzyna Wyralska, Zuzanna Ptak, Magdalena Galus, Sebastian Skrobczyński, Maciej Kuszlecow oraz Bartosz Malinowski.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W etapie okręgowym pozostały 132 szkoły ponadgimnazjalne - technika, ogólniaki i szkoły zawodowe ze 121 miast z całej Polski. Najliczniej reprezentowane jest województwo mazowieckie - do dalszych zmagań zakwalifikowało się stamtąd aż 84 uczniów, a z województwa zachodniopomorskiego wystartuje ich łącznie 18. Przed nimi miesiąc przygotowań do kolejnego starcia - w etapie okręgowym poprzeczka wędruje wyżej - 25 pytań testowych wielokrotnego wyboru i 50 punktów do zdobycia.
"Pokonanie prawie 7 tysięcy konkurentów to prawdziwy sukces, nie tylko zakwalifikowanych uczniów, ale także ich nauczycieli - mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. Trudno o lepszą motywację do dalszej nauki i pracy. Udział w olimpiadzie to nie tylko walka o wynik, to szansa na dobry początek kariery zawodowej w logistyce oraz studia w prestiżowej uczelni logistycznej."
Drugi etap odbędzie się 5 grudnia w kilkunastu ośrodkach okręgowych. Finał olimpiady, do którego zakwalifikuje się ścisła czołówka młodych logistyków, będzie miał miejsce tradycyjnie w Poznaniu, siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, 7 marca. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 4 kwietnia 2014 r.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną, ocena praktyczna programów nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych, stopnia ich zrozumienia i przyswojenia przez uczniów oraz podnoszenie poziomu kształcenia. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.
Organizacja olimpiady na tak wielką skalę nie byłaby możliwa, gdyby nie silne wsparcie partnerów biznesowych - sponsorów i fundatorów nagród. Złotymi Sponsorami VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej są: Dachser, Marathon International Logistics, PPUH Agrobex, STILL Polska, TimoCom Soft- und Hardware GmbH. Sponsorzy Srebrni to: DPD Polska, JAS-FBG i Polski Komitet Narodowy EPAL. Do grona sponsorów dołączyła także Panopa Logistik Polska.
Patronat medialny nad olimpiadą objęły: Telewizja WTK, epoznan.pl, dlaStudenta.pl, logistyka.net.pl, "Logistyka a Jakość", "Nowoczesny Magazyn", NM.pl, "TSL Biznes", "Warehouse Monitor", "Polska Gazeta Transportowa", "Top Logistyk", "Magazynowanie i Dystrybucja", "Eurologistics", Pracujwlogistyce.pl, Forumtransportu.pl, DobraLogistyka.pl, Spedycje.pl, etransport.pl, LOG24.pl, e-logistyka.pl, Kierunki.net, Edukacja.net, Uczelnie.net




Wałecki OHP na "Euro opinie" w Newcastle

W dniach 18-24 października 2013 r. 8-osobowa grupa młodzieży z Ochotniczego Hufca Pracy w Wałczu wraz z opiekunami - Komendantem Ireneuszem Gaworkiem i specjalistą do spraw programów badań i analiz w ZWK OHP ze Szczecina - Joanną Maciurzyńską, wzięła udział w projekcie pod tytułem "Euro opinie" współfinansowanym ze środków FS w ramach Programu Młodzież w Działaniu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Poza polską grupą w projekcie uczestniczyła grupa ze szwedzkiej Navigatorcentrum z Helsingborga i angielskiej Your Homes Newcastle, która była gospodarzem wymiany. Wcześniej w dniach 7 - 9 października 2013 roku komendant OHP Ireneusz Gaworek wziął udział w Newcastle w wizycie przygotowawczej liderów projektu w ramach programu. Odbyło się również spotkanie i omówienie szczegółowe każdego dnia wymiany z oceną ryzyka i problemami ze zwróceniem uwagi na aktywność, chęć pracy, otwartość i poszanowanie reguł przez uczestników. Podczas pobytu z młodzieżą dwa pierwsze dni projektu odbywały się w Allendale w posiadłości Deneholme, gdzie uczestnicy poznawali się, integrowali i uczestniczyli w warsztatach na temat wzorców osobowych, aspiracji życiowych, pozytywnych relacji, a także roli rodziny. Dzień trzeci był dniem wyjątkowej aktywności fizycznej. Uczestnicy wspinali się na skałki, a następnie pływali łodziami po jeziorze. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy byli zadowoleni. Kolejne dni projektu odbywały się w Newcastle upon Tyne. We wtorek odbywały się warsztaty dotyczące sieci społecznościowych. Rozegrana została też gra miejska. Wieczorem uczestnicy projektu pojechali metrem na wybrzeże zobaczyć Morze Północne oraz zjeść tradycyjną w tym miejscu rybę z frytkami. Środa była dniem wolontariatu. Uczestnicy pracowali w ogrodzie przygotowując specjalne skrzynie, które będą używane przez mieszkańców dzielnicy, do sadzenia kwiatów lub innych roślin. Ostatniego dnia projektu odbyły się warsztaty dotyczące zdrowia psychicznego. Po warsztatach był czas na ewaluację i promocję projektu, w której uczestniczyła radna miasta Newcastle, szefostwo organizacji goszczącej, a także profesjonalny fotograf, który przeprowadził sesję z uczestnikami projektu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Polska grupa wróciła do Polski w piątek 25 października. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z uczestnictwa w projekcie i żałowali, że czas tak szybko minął. Dzięki projektowi młodzież poznała multikulturową Anglię, uczestniczyła w ciekawych warsztatach i nawiązała nowe znajomości. Wszyscy uczestnicy wymiany zgodnie stwierdzili, że bardziej przyłożą się do nauki języka angielskiego.

Joanna Maciurzyńska
fot. Joanna Macierzyńska, Ireneusz Gaworek





VII Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzieży i Kadry OHP
w Tenisie Stołowym


25 października 2013 roku w sali MOSiR w Wałczu odbyły się VII Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzieży i Kadry OHP w Tenisie Stołowym.

Organizatorami zawodów była Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda OHP w Szczecinie oraz Hufiec Pracy 16-14 w Wałczu. W turnieju wzięło udział 16 drużyn województwa zachodniopomorskiego ze: Szczecina, Szczecin Dąbia, Koszalina, Mielenka Drawskiego, Kołobrzegu, Białogardu, Szczecinka, Trzebiatowa, Polic, Trzebiatowa, Stargardu Szczecińskiego, Barlinka, Dębna, Nosowa, Łobza i Wałcza. Małgorzata Angel jako organizator turnieju powitała przybyłych zawodników wraz z opiekunami, natomiast Zastępca Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Komendanta OHP Justyna Jakubowicz dokonała oficjalnego otwarcia turnieju. Rozgrywki prowadził Bohdan Kamiński. W skład każdej drużyny wchodziło troje zawodników - dwóch chłopców, jedna dziewczyna oraz opiekun w kategorii kadry. Turniej został przeprowadzony w dwóch fazach grupowych, a następnie pucharowej. Zawodnicy toczyli pojedynki do dwóch wygranych setów do 11 pkt., pozostałe wg przepisów PZTS. Turniej dziewcząt i kadry rozgrywany był w podobny sposób, tylko pomniejszony o liczby zawodników. O klasyfikacji drużynowej decydowały miejsca chłopców i dziewcząt w turnieju indywidualnym.
Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Izabela Kordowska z Trzebiatowa, drugie miejsce - Wioletta Skotnicka z Polic, a trzecie - Patrycja Zielińska z Wałcza.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W klasyfikacji indywidualnej chłopców pierwsze miejsce zdobył Kacper Leśnik z Kołobrzegu, przed Wojciechem Łukawskim z Mielenka Drawskiego i Kamilem Stefanowiczem z Wałcza. Drużynowo pierwsze miejsce zdobył ŚHP Police. Drugie miejsce przypadło HP 16-17 Kołobrzeg, trzecie zaś HP 16-14 Wałcz. Dużo emocji wzbudziła rywalizacja kadry OHP, w której na pierwszym miejscu uplasował się Tadeusz Malinowski z Kołobrzegu, na drugim - Jacek Sadowski ze Stargardu Szczecińskiego, a na trzecim - Robert Kulawiec ze Szczecin Dąbia. Celem zawodów, jak co roku, była popularyzacja tenisa stołowego, jako sposobu na czynne spędzanie wolnego czasu, kształtowanie umiejętności radzenia sobie ze stresem. Integracja młodzieży OHP i kadry stanowiła ważny element sportowego spotkania. Całemu turniejowi przyświecało wdrażanie prawidłowych postaw w zdrowej rywalizacji oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. Młodzież wraz z kadrą pedagogiczną już zapowiadała udział w następnych mistrzostwach w przyszłym roku.




III Wojewódzki Konkurs Fotograficzny

W dniu 23 października został rozstrzygnięty III Wojewódzki Konkurs Fotograficzny "Chwile". Tegoroczna edycja nosiła tytuł "Emocje".

Powiat Wałecki
Temat wbrew pozorom nie był łatwy. Uchwycenie chwili radości, smutku czy refleksji na ludzkiej twarzy wymaga dyskrecji, cierpliwości i obserwacji. Zdjęcia oceniały cztery grupy uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wałczu oraz powołana komisja w składzie: pedagog szkoły Joanna Włodarczyk - Załęska, kierownik szkolnego internatu Barbara Rosochacka, fotograf i informatyk Marcin Grzywacz oraz organizator konkursu Małgorzata Angel. Jurorzy zgodnie stwierdzili, że na fotografiach zabrakło naturalności. Zbyt wiele zdjęć było tzw. ustawianych, a nie na tym polega uchwycenie chwili. Uczniowie oceniali prace spontanicznie, natomiast jurorzy zwracali uwagę na zgodność z tematem, poziom zdjęć, oryginalność oraz naturalność. W konkursie wzięło udział 18 uczestników z siedmiu jednostek OHP: z Łobza, Szczecinka, Drawska Pomorskiego, Białogardu, Kołobrzegu, Wałcza i Szczecina. Prac zgodnych z regulaminem nadesłano 29. Dwie ciekawe fotografie niestety nie były zgodne z zasadami regulaminu i zostały wyłączone z głosowania.
Po sumujących obliczeniach wyłoniono troje zwycięzców. Największą ilością głosów pierwsze miejsce zdobył uczestnik hufca ze Szczecinka Szczepan Wiśniewski pracą zatytułowaną "Chwila refleksji". Na drugim miejscu z niewielką różnicą głosów, znalazła się praca Pauliny Mazur z Białogardu "Bunt dziecka", a za nią trzecią lokatę otrzymał Marek Bazyl z Wałcza z fotografią zatytułowaną "Radość". Dodatkowo jedna z prac fotograficznych została wyróżniona otrzymując tytuł "Zdjęcia publiczności", której autorką jest Karolina Tabak z Łobza. Wszystkie fotografie były zaprezentowane na pokonkursowej wystawie w Zespole Szkół nr 3 w Wałczu. Cieszyły się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy III Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego dziękują autorom za udział oraz wychowawcom za motywację i przygotowanie młodzieży. Po rozdaniu ogłoszeniu oficjalnych wyników i wręczeniu cennych nagród zaproszono do udziału w następnej edycji konkursu w 2014 roku. Tematem IV Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Chwila" Wałcz 2014 będą słowa Umberto Eco: "Kto czyta książki - żyje podwójnie."








Sprawozdanie z programu zrealizowanego przez Zespół Szkół Nr 3 w Wałczu, pn. MECHATRONIK INNOWACYJNY. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z Powiatu Wałeckiego - (.pdf)


SALE INFORMATYCZNE W SZKOŁACH PONADGIMNAZJALNYCH
POWIATU WAŁECKIEGO


Zespół Szkół Nr 1 :

Sala Opiekun Ilość stanowisk
Nr 1 Barbara Sikora
Andrzej Kuziemski (zastępstwo)
15


W skład pracowni wchodzą także stanowiska multimedialne w bibliotece szkolnej w ilości 3 szt. Ze względu na ograniczoną powierzchnię sali (przepisy bhp i sanitarne) nie ma możliwości rozbudowania pracowni w istniejącej sali. Szkoła planuje stworzenie dwóch nowych pracowni w budynku biblioteki szkolnej po kapitalnym remoncie w/w budynku.


Zespół Szkół Nr 2 :

Sala Opiekun Ilość stanowisk
Nr 18 Mirosława Dulęba
15
Nr 19 Mirosława Dulęba
15


Wszystkie komputery są w dobrym stanie, naprawy wymagają jedynie 3 monitory. W chwili obecnej nie przewiduje się planów rozbudowy sal. Sprzęt jest naprawiany w miarę potrzeb i nie wymaga wymiany. Dodatkowo szkoła posiada centrum multimedialne w pomieszczeniu biblioteki. Znajduje tam się 8 komputerów 2 drukarki sieciowe oraz 2 skanery. Pomieszczenie jest dostępne dla uczniów.


Zespół Szkół Nr 3:

Sala Opiekun Ilość stanowisk
Nr 1 Justyna Jesiotr
15
Nr 2 Paweł Gradek
15
Nr 3 Mirosław Wójcicki
15


Zainstalowany w pracowniach sprzęt używany jest czwarty rok. Intensywność zajęć spowodowała wyeksploatowanie głównych podzespołów znajdujących się w zestawach. Dlatego sprzęt bardzo często ulega awariom, utrudniając prowadzenie zajęć dydaktycznych.


Zespół Szkół Nr 4 RCKU:

Sala Opiekun Ilość stanowisk
Nr 1 Agnieszka Jaskulska
10
Nr 2 Małgorzata Rosińska
15
Nr 3 Jarosław Huber
16


Szkoła posiada 3 sale komputerowe :

Planowane jest utworzenie dwóch nowych pracowni dla kierunków technik informatyk i technik ekonomista. Szkoła stara się jednocześnie o środki finansowe z Zachodniopomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na sprzęt komputerowy oraz budowę sali audiowizualnej wraz z pełnym wyposażeniem przeznaczonej dla dużej grupy osób (ok. 100 osób). Szkoła przeprowadza egzaminy zawodowe stanowiskowe na komputerach dla zawodu informatyk i ekonomista. Najnowocześniejszą pracownią jest sala nr 3, którą szkoła zmodernizowała w 2005 r. Pozostałe sale wymagają szybkiego unowocześnienia. W tych salach przeprowadza się łącznie ok. 135 godz. lekcyjnych tygodniowo.


II Liceum Ogólnokształcące:

Sala Opiekun Ilość stanowisk
Nr 1 Beata Łojewska
14


Dodatkowo w szkole istnieje również Multimedialne Centrum Informacji - czytelnia w którym znajdują się 4 komputery i 1 laptop do dyspozycji uczniów. Szkoła planuje rozbudowę Multimedialnego Centrum Informacyjnego.